Heves- Bölcsőde

A projekt azonosító száma: RRF-1.1.2-21-2022-00108

Projekt címe: Új bölcsődei intézmény létrehozása Heves városában

Kedvezményezett neve: Pünkösdi Gyermekvédelmi Szolgálat

A szerződött támogatás összege: 630 000 000 Ft

A támogatás mértéke: 100 %

A projekt tartalmának bemutatása:

A projekt célja:

  • a tervezett minőségi szolgáltatás nyújtása révén Heves és vonzáskörzetének bölcsődei ellátási formákhoz való hozzáférésének javítása,
  • a kisgyermeket nevelők munkavállalásának támogatása
  • a családok segítése a HH/HHH/SNI gyermekek minél korábbi életkorban történő fejlesztése révén

A projekt megvalósulásával a szolgáltatások hozzáférhetővé válnak, kiegyenlítődnek vagy javulnak a területi különbségek, különösen a rászoruló családok és a hátrányos helyzetű gyermekek számára.

 

A pályázat keretében a Pünkösdi Gyermekvédelmi Szolgálat az alábbiakat valósítja meg:

  • Új bölcsődei szolgáltatást hoz létre, 3 bölcsődei csoportban összesen 42 kisgyermek számára.
  • Zöldmezős beruházás keretében új épületet emel, amely akadálymentesített, energiahatékonysági szempontok figyelembe vételével épül fel, megújuló energiaforrások felhasználásával. Udvart, és játszóudvart alakít ki, zöldterületet fejleszt, kerékpártárolókat és gépjármű parkolókat alakít ki.
  • Eszközöket szerez be, beleértve a bútorokat és egyéb berendezési tárgyakat, közvetlenül a bölcsődei nevelés-gondozáshoz kapcsolódó felszereléseket.
  • Új munkahelyeket hoz létre 6 fő bölcsődei szakember, 3 fő kisegítő alkalmazott (dajka), 1 fő intézményvezető számára.

 

A projekt illeszkedik és hozzájárul a Magyarország Helyreállítási és Ellenállóképességi Terve – A Demográfia és köznevelés komponensében szereplő Bölcsődei nevelés fejlesztése beruházás célkitűzéseihez, hiszen általa javul a Heves és vonzáskörzetében élő kisgyermekek oktatási-nevelési feltételekhez való hozzáférése, ezzel családjaik életkörülményei és a munkavállalás feltételei. A fejlesztés közvetve a gazdaság erősödéséhez is hozzájárul.

Hevesen és környékén különösen magas a HHH gyermekek aránya, akik jelenleg kevés fejlesztési lehetőséghez jutnak. A kialakításra kerülő bölcsőde különösen nagy hangsúlyt fektet nemcsak a bölcsődébe felvételre kerülő kisgyermekek, hanem a városban és vonzáskörzetében élő gyermekek korai fejlesztésére is. A gyógypedagógiai foglalkozások és a beszerzésre kerülő fejlesztői eszközök hozzájárulnak majd a HH, HHH, SNI gyermekek fejlesztéséhez.

 

A projekt tervezett befejezési dátuma: 2024.12.31