EFOP-2.2.14-17

Akadálymentesített verzió (klikk a linkre)

Projekt címe: A Pünkösdi Gyermekvédelmi Szolgálat szakmai tudásbővítése, szervezetfejlesztése, infrastrukturális- és telephely fejlesztése Kalocsán

Kedvezményezett neve: Pünkösdi Gyermekvédelmi Szolgálat Nevelőszülői Hálózat

A szerződött támogatás összege: 29 613 303 Ft

A támogatás mértéke: 100 %

A projekt tartalmának bemutatása:

A projekt a Széchenyi 2020 program keretében valósul meg.

A fejlesztés eredményeként megnyitottuk Kalocsán komplex intézményünket, mely korai fejlesztőként, rekreációs és képzési központként is működik.

A Pünkösdi Gyermekvédelmi Szolgálat Nevelőszülői Hálózat jelen projektjében, a már hatékonyan működő és folyamatosan bővülő országos nevelőszülői hálózatához kapcsolódva létrehozott egy új telephelyet, regionális központot Kalocsán.

Projektünk tevékenységeit a szükségletfelmérés által feltárt ellátási és szervezeti hiányosságok megszüntetése érdekében alakítottuk ki és az elérendő személyek, szervezetek szerint csoportosítottuk.

Eszerint megvalósítottuk a következő projectelemeket: a nevelőszülői hálózatok infrastrukturális fejlesztése a hálózati feladatok minőségi ellátása és a területi ellátottság lefedettségének növelése érdekében, a gyermekellátásban használt, valamint a gyermekek gondozását, fejlesztését szolgáló eszközök biztosítása a nevelőszülői háztartások számára, illetve szervezet- és kompetencia fejlesztések által biztosítjuk az infrastrukturális beruházások hátterét. Nem csak eszközöket adunk szakembereink és nevelőszülőink kezébe, hanem meg is tanítjuk nekik, hogy ezeket miként kell hatékonyan használni. Módszereinkben törekszünk a hagyományos segítségnyújtásokon túl (egyéni esetkezelés, tanácsadás, családi segítségnyújtás) új innovatív módszereket is bevezetni és alkalmazni pl. speciális módszerek a szülők, családok bevonásánál, település szintű szakmaközi együttműködés.

A program megvalósítása során stratégiai partneri kapcsolatot alakítottunk ki a szociális szféra szakterületi képviselőivel, intézményeivel és ezek mellett a szükséges dokumentációs kötelezettségeinknek is eleget teszünk.

Az új telephely felújítása során a tervezésnél figyelemmel voltunk az akadálymentesítés szempontjaira. Az épület földszintes, az egyes egységek az udvarról külön bejárattal megközelíthetők. Babakocsival, kerekesszékkel rámpa nélkül is jól megközelíthető az épület és épületenergetikailag is jól fejleszthető.

Hosszú távú eredményként sikerült elérni az új munkaállomások működtetését, adminisztrációs feladatok, szakmai munka, a weboldalunk, valamint a „webinárium” adta kommunikációs szükségletek kielégítését, szervezetünk átvilágítását, minőségközpontú továbbfejlesztését, a hátránykompenzáció, prevenció – kapcsolódó szolgáltatások komplex kialakítását és működtetését és egy stabil szolgáltatási rendszer kialakítását Kalocsán és a régióban. Létrehoztunk egy rekreációs és képzési központot, nevelőcsaládoknak (nevelőszülők és gyermekek nyaraltatása, táboroztatása), és vérszerinti családoknak lehetőség biztosítása, hogy együtt nyaraljanak gyerekeikkel. Mindez növeli a gyermekek és családjaik kötődését és a hazagondozás esélyét is. Ennek infrastrukturális hátterét hivatott megteremteni a Kalocsán a megnyitott complex intézményünk.

Kalocsai komplex intézmény megnyitása

A projekt befejezési dátuma: 2021. 06. 30.

A projekt azonosító száma: EFOP-2.2.14-17-2017-00021